Оздоблення кухні

Вибір матеріалів та методів обробки поверхонь для кухонного приміщення має вирішувати декілька завдань. Як мінімум це – естетичність, довговічність і простий догляд. Якою має бути оздоблення кухні з урахуванням сучасних можливостей? Які види матеріалів найбільш доречні?

Фото стильного оздоблення кухні

Вимоги до матеріалів

Щоб оздоблення кухні виправдала всі очікування, потрібно обирати матеріали з огляду на загальне дизайнерське рішення для житла, а також поділ кухні на робочу зону і зону прийому їжі. Головні вимоги до матеріалів:

 • стійкість до вологості, температурних перепадів, пару;
 • збереження міцності і цілісності протягом тривалого часу;
 • гігієнічність – поверхні не повинні сприяти поширенню бактерій, цвілі;
 • легкий догляд за поверхнями із застосуванням стандартних засобів для прибирання;
 • гармонійна відповідність фактурі і кольору меблів, загальна естетична привабливість.

Висновок: підбирати матеріали для обробки кухні потрібно комплексно, бажано – на підставі професійно складеного дизайн-проекту.

Види сучасного оздоблення

Професійне оздоблення кухні з урахуванням сучасних тенденцій – це покриття поверхонь безпечними, екологічно чистими матеріалами. Найпоширеніші варіанти для всіх поверхонь:

 1. Керамічна плитка.
 2. Декоративна цегла.
 3. Натуральний і штучний камінь.
 4. Керамограніт для стін.
 5. Мозаїка зі скла, кераміки, металу.
 6. Декоративна штукатурка.
 7. МДФ-панелі, а також шпалери і звичайне фарбування стін.

Підлоги прийнято покривати плиткою (найбільш практичний варіант) або ламінатом мінімум 33-го класу. Бюджетне рішення – комерційний лінолеум. Максимальну увагу з точки зору практичності потрібно приділити матеріалами підлоги і фартуха. Також цікавим рішенням буде комбінація матеріалів для досягнення потрібних естетичних ефектів.

Фото практичного оздоблення кухні

Впровадження вдалих ідей

Професійне опорядження кухні дозволить досягти необхідних візуальних рішень з акцентом на практичності і довговічності. Але це можливо тільки при дотриманні двох умов. Перша: складання повноцінного дизайнерського проекту. Друга: реалізація проекту силами команди досвідчених фахівців. Дизайнер підбере відповідні варіанти обробки, а професіонали забезпечать обробку поверхонь з урахуванням характеристик матеріалів і будівельних норм.

Будь ласка, оцініть:

Оцінити

(1 голос, в середньому: 5 з 5)