Ремонт квартири своїми руками: за і проти

Практично кожен власник квартири зацікавлений в економному ремонті. Хочеться отримати очікуваний результат, але при цьому вкластися в бюджет. Витрати на послуги фахівців займають до 50%. Очевидно, що багатьох це змушує задуматися: чи не простіше зробити ремонт самостійно і значно заощадити? Розглянемо об’єктивні переваги та недоліки такого рішення.

Фото ремонт квартири своїми руками

Плюси самостійного ремонту квартири

  1. Можливість реалізувати особисті побажання: зробити все саме так, як планувалося спочатку або поміняти рішення без необхідності заново пояснювати все працівникам.
  2. Значна економія, особливо за наявності необхідного будівельного інструменту. В крайньому випадку все, чого не вистачає, можна недорого орендувати.
  3. Відсутність ризику зв’язатися з шахраями, майстрами-самозванцями або бригадами, складеними з асоціальних елементів.
  4. Великі можливості для отримання нових навичок, які можуть стати в нагоді в майбутньому (в тому числі при повторних ремонтів).
  5. Почуття задоволення при вдалому завершенні ремонту. Все, що зроблено своїми руками, несе особливу цінність для власників квартири.

Мінуси самостійного ремонту квартири

  • Фінансові переваги насправді виявляються не такими привабливими. Відсутність інструменту, псування матеріалів, виправлення помилок — все це потребуватиме додаткових витрат.
  • Майже всі ремонтні роботи вузькоспеціалізовані. Доведеться вчитися на ходу, ризикувати, робити помилки. Деякі з них зможуть виправити тільки фахівці.
  • Колосальні витрати часу. Роботи, які у команди ремонтників можуть зайняти умовно один тиждень, у неспеціалістів займуть місяць і більше.
  • Ризик отримання травми: особливо при роботі з електрикою, демонтажі, різанні матеріалу.
  • Стресовий стан. Не кожен витримає суміщення роботи, звичайних рутинних справ і ремонт в квартирі одночасно.

Фото ремонт кухні в чорно-білих тонах

Що вибрати?

По суті, єдиною значущим перевагою самостійного ремонту квартири є економія. Але вона «розбивається» об необхідність витрачатися на інструмент, на додаткові матеріали та виправлення помилок. Досвід показує: некваліфікований ремонт не призводить до бажаного результату, приносить розчарування і посилює стрес.

Краще звернутися до фахівців: обговорити проект, скласти оптимальний кошторис і добитися відмінного результату швидко і професійно. Витративши відповідну суму, ви отримаєте те, що планували. Наша компанія готова реалізувати ваші мрії про ідеальну квартиру.

Будь ласка, оцініть:

Оцінити

(0 голосів, в середньому: 0 з 5)