Ремонт орендованого приміщення

Велика кількість сучасних офісів, торгових об’єктів, закладів громадського харчування працюють в орендованих приміщеннях. У багатьох планах це вигідно. Але що робити, якщо мова заходить про ремонтні роботи? Ремонт орендованого приміщення – хто повинен вирішувати цю задачу і як виконати роботи без зайвих витрат?

Фото комплексного ремонту в орендованому приміщенні

Обов’язки сторін

Є прописані в законодавстві правила, які зобов’язують робити ремонт орендованого приміщення різним сторонам, в залежності від умов. Ось кілька загальних норм:

  1. Капітальні ремонтні роботи повинні проводитися з ініціативи і за рахунок орендодавця (власника об’єкта). Він повинен своєчасно ініціювати заходи по відновленню конструкцій, систем і поверхонь.
  2. Поточний ремонт – завдання орендаря. Під поточними роботами маються на увазі ті, що попереджають руйнування конструкцій і нівелюють фактори передчасного зносу.
  3. Якщо стан поверхонь, конструкцій і комунікацій хороший, але орендарю потрібно внести елементи стилю, зробити об’єкт унікальним – процес називається поліпшенням. Це може бути косметичний ремонт, зроблений за згодою власника.

Важливо: ці норми рекомендаційні, і на практиці умови можуть відрізнятися.

Економний ремонт

Якщо орендар робить ремонт  приміщення, очевидним є його бажання заощадити, але при цьому домогтися оптимального результату. За певних умов це можливо. Ось кілька варіантів оптимізації витрат без втрати якості:

  • ремонт без дизайнерського проекту. Але в такому разі замовник повинен чітко уявляти стиль і кольори інтер’єру, зонування і розстановку робочих місць;
  • складання докладної кошторису та контрольована закупівля матеріалів;
  • використання меблів в якості перегородок – це дозволить заощадити на матеріалах;
  • оздоблювальні матеріали категорії «комфорт»: середньої вартості і з оптимальним терміном експлуатації;
  • залучення підрядника в «низький сезон» (зазвичай взимку, коли розцінки на роботи трохи знижуються);
  • відмова від стилістики інтер’єру, що вимагає кардинальних змін в оформленні приміщень.

Фото ремонт в комплексі арендованого приміщення

Експертний підхід

Найпростіший спосіб зробити ремонт орендованого приміщення – замовити роботи «під ключ» у команди професійних фахівців. Так буде простіше поставити умови і підібрати варіанти в рамках наявного бюджету. Результат у такому разі буде комплексним і якісним.

Будь ласка, оцініть:

Оцінити

(1 голос, в середньому: 5 з 5)