Системи звукоізоляції в квартирі

Вирізняють два типи шуму: вуличний і той, що проникає із сусідніх квартир. Внутрiшнiй шум може бути ударним або повітряним. Ударний виникає через вплив на перекриття – наприклад, якщо сусід зверху рухає диван. Все інше (розмови, музика за стіною і т.п.) – повітряний шум.

Переконати сусідів не шуміти – малоефективне заняття. Тому альтернатива – використання сучасних систем звукоізоляції. Їх можна застосовувати для підлоги, стін і стелі квартири.

Фото звукоізоляційні матеріали

Шумоізоляція підлоги

Нескладно здогадатися, що вона знижує вплив ударного шуму. В ідеалі цю систему повинен передбачити забудовник, заклавши в проект товсті перекриття. Якщо ви ізолюєте підлогу – в першу чергу ви дбаєте про своїх сусідів знизу. Тепер ваші гучні пересування та інші «маневри» не докучатимуть їм.

Щоб створити систему, найчастіше використовують «плаваючу підлогу»: роблять спецiальну стяжку на шарі звукоізоляції, не стикаючись зі стінами. Ще один сучасний варіант – сендвіч-панелі з еластомірними точковими опорами.

Як ізолювати стелю і стіни?

Щоб захиститися від шумів, що докучають через стіни і стелю, використовують бескаркасну або каркасну конструкції. Відразу варто підготуватися, що стіна «потовщає» мінімум на 20 мм: менша товщина ізоляції неефективна. В цілому після монтажу кімната стане меншою приблизно на 8 см. Чим відрізняються системи звукоізоляції:

  1. Бескаркасна полягає в приклеюванні спеціальних звукоізолюючих сендвіч-панелей безпосередньо на стіни або стелю. Фінішний шар – гіпсокартон, на який наносять обробку. Монтаж досить простий і швидкий. Але ефективність у технології невисока.
  2. Каркасна система – багатошарова. Спочатку до стіни або стелі на гумових прокладках кріплять металеві профілі. При цьому залишають 5 мм зазору, який заповнюють герметиком. Наступний етап – щільне заповнення простору мінеральною ватою (45-65 кг/м3), а далі – обшивка гіпсокартоном.

Фото пробкова звукоізоляція

Якщо вести мову про ефективність витрат на звукоізоляцію квартири – іноді простіше і дешевше буде ізолювати одну з кімнат, в якій шум заважає найбільше (наприклад, спальню). Витрачатися на повну звукоізоляцію квартири доцільно, отримавши експертні рекомендації. Ефективність процесу залежить від типу споруди, планування, характеристик суміжних конструкцій і інших тонкощів.

Будь ласка, оцініть:

Оцінити

(1 голос, в середньому: 5 з 5)