Як зробити ремонт у квартирі?
Давайте начистоту. Ремонт у квартирі – це складно, дорого, брудно, шумно і іноді досить довго. Це необхідність вирішувати купу додаткових проблем (вивезення будівельного сміття, узгодження графіка шуму з сусідами і т.п.). Це прийняття рішень, від яких буде залежати бюджет і сам результат. Розглянемо, як вирішити основні з цих проблем і як зробити ремонт в квартирі швидко, доступно, результативно.
Головні види ремонту
«Який ремонт будемо робити?» – запитує вас представник підрядника. – «Косметичний, капітальний, євро, дизайнерський, комплексний, елітний?». Ось основні категорії і відмінності:
- Капітальний ремонт в квартирі – найбільш трудомісткий і дорогий. Це повна реконструкція з переплануванням (не обов’язково), заміною дверей і вікон, всіх комунікацій і покриттів.
- Косметичний – заміна декоративного шару обробки. Зазвичай включає і неглибоке коригування поверхонь після зняття старого покриття. Якщо потрібні глибокі роботи – доречно вести мову про капремонт.
- Євроремонт – неофіційне поняття. Умовно під ним мають на увазі капітальний ремонт по дизайн-проекту, з акцентом на максимальній практичності і ексклюзивності матеріалів.
Як розумно заощадити?
Як зробити ремонт в квартирі, уникнувши зайвих витрат? Це потрібно розуміти ще початку робіт, так як від відповідей залежить бюджет і перелік закупівлі матеріалів. Ось декілька рекомендацій щодо оптимізації витрат:
- декоративна штукатурка замість шпалер – вона дорожча, але служить до 30 років. Тоді як найкращі шпалери прослужать тільки 10-15 років;
- натяжні стелі замість штукатурки та гіпсокартону. Переваги: швидкий монтаж, легкий догляд, величезна кількість декорів та захист від потопів зверху;
- ламінат класів 33 або 34 – оптимальне покриття за ціною і якістю. Дешевше паркету, надійніше лінолеуму, тепліше за плитку. Маса декорів;
- біметалічні батареї з регулюванням – кращі в плані тепловіддачі, економічності та ефективності. Служать 50 років.
Багато проблем – одне рішення
Як зробити ремонт в квартирі «під ключ»? Квартирний ремонт – це не тільки вибір виду обробки і відповідних матеріалів. Це: оцінка об’єкта, розрахунок кількості матеріалів, складання переліку робіт, організація доставки, різні узгодження, поетапне виконання кам’яних, штукатурних, малярних, електротехнічних, сантехнічних і монтажних робіт. Це правильна візуальна оцінка простору і грамотна розстановка об’єктів. Це облік індивідуальних потреб і підбір рішень (наприклад, зручне розташування розеток).
Питань багато, і одній людині з ними не впоратися – навіть якщо мова йде про косметичний ремонт. Тому найкраще – сформулювати завдання і поставити їх перед професійними підрядниками. Це дозволить досягти ідеального результату без невиправданих витрат і втрат часу.